27 05 23

Zubni mostovi stomatološka ordinacija u Banja Luci: U slučaju da je potrebno, stomatolozi u Banja Luci mogu pružiti i hitne stomatološke usluge kako bi riješili bilo kakve akutne probleme, poput bolova u zubima, frakture zuba ili gubitka zuba. Ukratko, stomatologija Banja Luka pruža širok spektar stomatoloških usluga i tretmana, koji su usmjereni na održavanje zdravih zuba i desni, kao i liječenje različitih stomatoloških problema. Stomatolozi u Banja Luci koriste najnoviju tehnologiju i opremu, te su redovno educirani kako bi pružili najbolje moguće usluge pacijentima. Pogledaj dodatno informacije u https://drcavic.com/deciji-stomatolog-banjaluka/.

Poboljšano oralno zdravlje: Jednom kada se zubni implantati integrišu sa vašom viličnom kosti, pružiće dovoljno stimulacije da spreči gubitak kosti. Održavanje pravilne strukture čeljusne kosti je važno jer zadržava prirodan oblik vašeg lica i pomaže u držanju preostalih zuba na mjestu. Također, zubni implantati se ne oslanjaju na druge zube da drže nadomjestak na mjestu kao što to čine djelomične proteze i mostovi. Ovaj dodatni stres dovodi te zube u veći rizik od karijesa i infekcije. Iako zubni implantati ne zahtijevaju posebno održavanje osim redovnog četkanja zuba i zubnog konca, proteze se moraju redovno skidati i čistiti. Ovo možda neće smetati drugima, ali nekim pacijentima može biti nezgodno.

Jedna jednostavna strategija može pomoći u održavanju bijelih zuba: četkanje. Četkajte najmanje dva puta dnevno. Još bolje, četkanje nakon svakog obroka i užine. Četkanje pomaže u sprečavanju mrlja i žutih zuba, posebno na liniji desni. I električne i zvučne četkice za zube mogu biti superiornije od tradicionalnih četkica za zube u uklanjanju plaka i površinskih mrlja na zubima. Takođe, ne zaboravite da svakodnevno koristite konac i antiseptičku vodicu za ispiranje usta.

Izbjegavajte ‘propadanje flašice za bebe’: Ne stavljajte svoje novorođenče ili starije dijete da odspava sa flašicom soka, adaptiranog mlijeka ili mleko. Zašećerene tekućine se lijepe za njegove zube, hraneći bakterije koje mogu uzrokovati karijes. Ako svom djetetu morate dati flašicu da ponese u krevet, uvjerite se da sadrži samo vodu. Evo nekoliko savjeta koji će pomoći da zubi vašeg djeteta budu zdravi i jaki počevši od 3 godine: Koristite količinu paste sa fluorom veličine graška i pobrinite se da je dijete ispljune nakon pranja zuba. Vaše dijete pere zube najmanje 2 minute dva puta dnevno. Počnite sa čišćenjem koncem čim se zubi dodirnu, ili čak i ranije kako biste stekli dobre navike. Pomozite svom djetetu da pere zube i konac i podsjeti ga da obrati pažnju na zadnje zube. Posjetite stomatologa svakih 6 mjeseci.

Ako imate vanjsku promjenu boje/mrlje, počnite s pastom za uklanjanje mrlja za zube nekoliko sedmica. Odlazak na električnu četkicu za zube za uklanjanje mrlja i ovdje može napraviti veliku razliku. Mrlje se takođe mogu ukloniti tokom profesionalnog čišćenja zuba. Ako imate intrinzičnu žutilu, nikakva pasta za zube koja uklanja mrlje ne može posvijetliti unutrašnju boju zuba. Morat ćete izbjeliti zube pomoću gela za izbjeljivanje koji se drži uz zube (ali nemojte još uvijek nestati da kupite trakice za izbjeljivanje!).

Jednostavno rečeno, što je jasnija boja tečnosti, to je bolja za vaše zube. Mlijeko je puno kalcija koji će vam pomoći da imate jake zube i kosti. Voda je odlična za ispiranje plaka i drugih ostataka u ustima. Pijenje puno ove dvije tekućine također će vam pomoći da ostanete hidrirani, što je dobro za vaše cjelokupno zdravlje. Istraživanja pokazuju da je električna četkica za zube efikasnija od ručne u uklanjanju naslaga. Može ukloniti čak 70% više plaka! Električna četkica za zube neće samo pomoći u održavanju zdravlja vaših zuba. Mnogi od modernih imaju namjenske cikluse izbjeljivanja. Ovo je posebna 3-minutna četkica koja pomaže u uklanjanju mrlja i ostavljajući zube prirodno bijelim. Dobijanje sjajnih zuba na prirodan način će trajati duže od dobijanja holivudskog osmeha. Ali upornost je vrijedna toga i istovremeno ćete brinuti o svom oralnom zdravlju.

Nakon izrađenog plana terapije pacijentu se propisuju odgovarajući lijekovi, kao priprema za hirurški zahvat, koje pacijent počinje piti dan ranije. Sam proces ugradnje implanata može trajati od pola sata (koliko je potrebno za ugradnju jednog implanta), do nekoliko sati (ukoliko se ugrađuje više implanata). Naredni dan pacijent dolazi na kontrolu i nakon toga se čeka 3-4 mjeseca da implant sraste sa viličnom kosti. Kod totalne bezubosti, pacijenti mogu dobiti privremenu protezu, za prelazni period, dok implanti ne srastu sa kosti. Pronađi dodatno informacije na https://drcavic.com/.